19.07.14

Kindle Unlimited jeb Bibliotēka tavā kabatāTev patīk lasīt grāmatas angļu valodā un ir lieki $9.99 bankas kontā? Tādā gadījumā, tev ir lieliska iespēja izmēģināt Amazon.com bibliotēku, kas piedāvā vairāk kā 60 000 nosaukumu grāmatas un tūkstošiem audio grāmatu tavā Kindle bez ierobežojumiem. Izklausās lieliski!Kāpēc tērēt naudu par to pašu, ko publiskās bibliotēkas piedāvā bez maksas? Labs jautājums. Es varētu minēt vairākus piemērus šāda abonementa priekšrocībām, lai gan pati nekad neatteikšos no literatūras krājuma publiskajās bibliotēkās. Protams, daudzas bibliotēkas piedāvā saviem lietotājiem arī elektroniskās grāmatas un audio grāmatas, bet šoreiz es gribu vairāk pievērsties tieši Kindle un Amazon labumiem:
1) Nav fiziski jādodas uz bibliotēku, lai tiktu pie kārotās grāmatas. Arī katalogs ir viegli pārskatāms, glīti atspoguļo visu grāmatu vāciņus un ir iespēja izlasīt cilvēku atsauksmes par katru grāmatu.
2) Ātrums. Katra grāmata nonāk pie tevis zibenīgi. Vajadzīgs vien interneta pieslēgums un grāmata jau klāt.
3) Pieejamība. Jebkurā brīdī tu vari tikt pie jaunas grāmatas. Vasaras sezonā ir tik viegli aprīt vienu grāmatu pēc otras, bet stiept grāmatu kalnu uz pludmali, pļavu vai laukiem pie radiem šķiet smagi un muļķīgi - Kindle ir lielisks risinājums. Visa bibliotēka mazā ierīcītē, kas ļoti ilgi tur bateriju (vismaz mans Kindle turas kā īsts varonis).
4) Nav jāpērk Kindle, lai lasītu Kindle paredzētas grāmatas. Amazon piedāvā saviem lietotājiem aplikācijas, kas ļauj tās lasīt uz datora, viedtālrunī vai planšetes datorā. Ta-dā!
5) Nav jāgaida rindā uz interesējošu grāmatu. Gadās, ka publiskajās bibliotēkās rinda uz svaigāko dižpārdokli ir tik gara, ka tad, kad tas nonācis tavās rokās, tas jau ir izgājis no modes. Nemaz jau nerunāsim par laiku, ko aizņem grāmatu tulkošana, izdošana un pasūtīšana bibliotēkās.
6) Ja paskatās uz cenām katrai konkrētai grāmatai, $9.99 mēnesī ir pat ļoti lēti. Tas nesanāk vairāk kā nopirkt vienu grāmatu katru mēnesi.
7) Šīs grāmatas neputēs plauktiņā un neaizņems vietu tavā mājoklī. Man ir nelāgs ieradums iegādāties grāmatas un atlikt to lasīšanu uz nenoteiktu laiku. Viss jau būtu labi, bet grāmatplauktam arī nākas augt kopā ar kolekciju, tad nu sanāk, ka mājās paliek arvien mazāk vietas. Esmu sev uzlikusi barjeru uz daiļliteratūras iegādi un tagad cenšos visu meklēt elektroniskā formātā.
8) Ja izvēlētā grāmata nepatiks, nebūs sirdsapziņas pārmetumu par iztērēto naudiņu. Visi stāsta, cik šī grāmata ir lieliska un satriecoša, bet tu saproti, ka tā nudien ir slikti uzrakstīta un arī saturiski atgādina depresīva tīņa murgus? Nav problēmu - nepatīk, nelasi. Paņem citu grāmatu un priecājies, ka tev ir abonements nevis tikai viens konkrētais izdevums.
9) Tā ir lieliska iespēja atklāt jaunus autorus, kas aizraus ar savu novitāti un tu vari kļūt par pirmo savu draugu lokā, kas atklāj mūsdienu pērles. Vēlāk varēsi lepoties ar to.  Vai arī nē, ja autors tā arī paliks ēnā, par to tāpat neviens neatcerēsies.
10) 30 dienas šos priekus var izmēģināt bez maksas. Hei, kurš teica, ka nevar visu atvaļinājumu veltīt lasīšanai? Lietainā dienā dārzu jau tāpat neravēsi.

Protams, ne visi ir elektroniskā formāta piekritēji un tas ir saprotams - fiziskai grāmatai ir sav šarms un priekšrocības, bet es ceru, ka būšu iedrošinājusi izmēģināt kaut ko jaunu arī tiem, kas ar tehnoloģijām vēl ir uz Jūs.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru